Нагоре икона Бутон за връщане към началото

УниКредит приключи успешно увеличението на капитала

Новини

Почти 100% от новите акции бяха записани

Увеличението на капитала на УниКредит приключи успешно – в периода от 9 януари до 27 януари бяха записани 3,850,399,510 акции, което процентно се равнява на 99.8% от всички предлагани акции, на стойност от 7.48 млрд. евро.

„Цифрите са ясно доказателство за доверието, което пазарът показва в нашата група, тъй като в увеличението на капитала се включиха с висок процент на участие всички групи акционери: ключовите акционери, инститционалните акционери и физически лица”, се посочва в официалното съобщение на УниКредит.

Новото разпределение на капитала между акционерите ще бъде ясна веднага след като италианските регуалтори извършат всички необходими по закон проверки. Очаква се новата акционерна структура да е напълно ясна до 10 февруари.

Ефекти от увеличението на капитала:

По отношение на капиталовата база

След увеличението на капитала, УниКредит ще постигне нива от над 9% показател за капиталова адекватност Core Tier 1. Това прави УниКредит най-добре капитализираната италианска банка.

По този начин групата ще отговори и на завишените изисквания за капитал, валидни за системно-важните банки, към които УниКредит принадлежи.

Капиталовто увеличение беше мащабно – най-голямото в банковия сектор от ноември 2009 и най-голямото на италианския пазар. Достигнатите почти 100% на записани акции прави увеличението на капитала на УниКредит едно от най-успешните в банковия сектор в последните няколко години.

По отношение на бизнес активностите

Капиталовото увеличение има фундаментална роля в изпълнението на обявения от УниКредит Стратегически план за развитие за 2012-2015 и ще позволи на групата да изпълнява още по-успешно мисията си на търговска банка, която подкрепя реалната икономика.

По отношение на позиционирането на пазара

Времето, в което беше изпълнено увеличението на капитала беше решаващ фактор за успеха – без да се подценяват трудностите от това, че УниКредит е първата група, която предприе тази стъпка и волатилността на пазарите – това, че УниКредит първа за 2012 предприе увеличение донесе успех. В

Всички останали играчи в банковия сектор, които имат нужда от нов капитал, ще трябва да последват стъпките на УниКредит, вероятно при по-тежки условия и по-малка останала ликвидност на пазарите.

Допълнителна информация за медии:

УниКредит Булбанк, Връзки с обществеността и корпоративни комуникации

Виктория Блажева, тел: 02/9264 993, wjlj/ebwjepwbAvojdsfejuhspvq/ch

Екатерина Анчева, тел: 02/9264 963, еlbufsjob/bodifwbAvojdsfejuhspvq/ch

Допълнителна информация за клиенти:

УниКредит Булбанк, Център за контакт с клиенти

тел: 0700 1 84 84