Нагоре икона Бутон за връщане към началото

Извънредно Общо събрание на акционерите на Булбанк

Новини

Извънредното Общо събрание на акционерите на Булбанк промени Устава на Банката и замени наличните акции с безналични, каквато е императивната законова разпоредба съгласно промените в Закона за предлагане на ценни книжа.

Допълнителна промяна в Устава на Банката разширява обсега на действие на регистрацията на Булбанк и като инвестиционен посредник.

Общото събрание на акционерите гласува и промени в Надзорния съвет на Банката. Г-н Марчело Арлото беше освободен като член на Съвета по негова молба и за нов член на Надзорния съвет на Булбанк беше избран г-н Алесандро Дечо.

Алесандро Дечо (1966)

Алесандро Дечо отговаря за координацията на интеграцията между UniCredit и HVB. В периода 2003 – 2005 година е Заместник-председател на Управителния съвет и Главен изпълнителен директор на Булбанк. През октомври 2002 година Алесандро Дечо е назначен за Заместник-председател на Управителния съвет и Главен оперативен директор на Загребачка Банка. Преди това е бил Директор на Стратегии, планиране и контрол в УниКредито, като отговаря и за макроикономически проучвания и анализи, сливания и придобивания и координира програмите за преструктуриране на банките от Нова Европа.