Нагоре икона Бутон за връщане към началото

Потвърдиха най-високия рейтинг на УниКредит Булбанк

Новини

Международната рейтингова агенция Standard and Poor’s потвърди най-високия възможен в момента рейтинг на УниКредит Булбанк. След подробен експертен анализ на резултатите и състоянието на банката, тази седмица агенцията обяви запазването на дългосрочен рейтинг BBB и краткосрочен рейтинг A-3 за банката. Перспективата също е потвърдена на „Стабилна“. Това означава, че рейтингът на УниКредит Булбанк е равен на рейтинга на България.

Агенцията отбелязва, че запазването на рейтинга се дължи и на подкрепата, която банката при необходимост би могла да получи от УниКредит Банк Аустрия като „стратегически важна дъщерна банка“ за УниКредит в Централна и Източна Европа.

Стабилната перспектива отразява дългосрочния рейтинг на България и очакването на Standard and Poor’s за запазването на представянето на банката през следващата една година.

Пълна информация за рейтингите е достъпна за абонатите на RatingsDirect на www.globalcreditportal.com на Standard and Poor’s.

Допълнителна информация за медии:

УниКредит Булбанк, Връзки с обществеността и комуникации

Виктория Блажева, тел: 02/9264 993, wjlj/ebwjepwbAvojdsfejuhspvq/ch

Магдалена Иванова: тел: 02/9232 528, nbhebmfob/jwbopwbAvojdsfejuhspvq/ch